Klasa IVa z wizytą w Nadleśnictwie we Lwówku Śląskim

W poniedziałek 26.09.2016 klasa IVa rozpoczęła dzień wizytą w Nadleśnictwie we Lwówku Śląskim. Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej, dzięki której z pewnością poszerzyły swoją wiedzę o lesie.

Dowiedziały się jak należy się w nim zachować, jak rozpoznać jodłę czy sosnę, poznały bliżej życie zwierząt leśnych, trzymały w dłoniach korniki, zobaczyły jak wygląda najważniejsza mrówka w mrowisku oraz inne owady, mogły dotknąć poroża i wiedzą już, czym różni się ono od rogów. Uczniowie poznali także kilka pojęć z gwary łowieckiej, wiedzą co to jest buchtowisko czy rykowisko i jak nazywa się poroże łosia. Na koniec były pamiątkowe upominki. Tak cenną wiedzę przekazała p. Magdalena Rodzińska, której serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że pojawiamy się w Nadleśnictwie jeszcze nie jeden raz.