Udział w VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu

Dnia 24.09.2016 r. w sobotę uczniowie klasy III C wraz z wychowawcą Elżbietą Konecką wzięli udział w VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu. Wspólnie przygotowali program artystyczny pod hasłem: „Przyroda wokół nas”.

Zaśpiewali trzy piosenki: „ Piosenkę o Lwówku Śląskim”, „ List od biedronki” oraz „W lesie”. Utworom towarzyszyła również choreografia.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Dolnośląskie Nadleśnictwa . Rozpoznawali zwierzęta i rośliny, warstwy  lasu, układali puzzle o tematyce leśnej oraz  podziwiali  wystawę grzybów i owadów). Największą frajdę sprawiło oglądanie owadów pod mikroskopem, łowienie szyszek oraz obserwacja żywych ptaków. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich atrakcjach, gdyż za poprawne rozwiązania były przyznawane nagrody.

Na VIII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu rozstrzygnięty został również konkurs artystyczny „ Przyroda wokół nas” organizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji we Lwówku Śląskim. Weronika Burniak została wyróżniona.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń w ciepły popołudniowy dzień wrócili bezpiecznie do swoich rodziców.