Zdolny zespół harcerski

12 IX 2016 r. harcerze z 45 DH „Watra” oraz zuchy z GZ „Dzielne Wilczki” wzięli udział w IX Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, który odbył się w Jeleniej Górze.

Miło mi poinformować , że zespół harcerski, w którym wystąpili  również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 (Gabriela Skrucha kl. 5,Emilia Jaskuła kl. 5,Maja Bukowska kl. 5,Agnieszka Gliwa kl. 6, Martyna Sznapka kl. 4 oraz Alan Zabiega kl.5) otrzymał nagrodę Grand Prix festiwalu. Uczestnicy zaśpiewali piosenki pt. „Ramię pręż” oraz „Ostatnia kula”.

Gromadę zuchową reprezentowali uczniowie: Tamara Kamińska, Maria Borkowska oraz Jakub Przybyło z kl. 3 . Za wykonanie „Płynie Wisła” i „Zuchy czuj” otrzymali trzecie miejsce. W kategorii solistów wygrała Tamara Kamińska  śpiewając dwie piosenki: „Polski  Zuch” oraz „Pałacyk  Michla”.

Drużynowa Kaja Kowalska