Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Mała Bohaterka z naszej szkoły uhonorowana podczas apelu z okazji Święta Niepodległości

W czwartek, 10 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty  w Lwówku Śląskim odbyła się podniosła uroczystość z okazji przypadającego w dniu jutrzejszym Narodowego Święta Niepodległości. Podczas apelu w sposób szczególny została uhonorowana Iza Horanin uczennica tej szkoły, która kilkanaście dni temu została okrzyknięta Małą Bahaterką.

 


Tekst artykułu w całości pochodzi ze strony: 

http://lwowecki.info/pl/4184/57/c/mala-bohaterka-uhonorowana-podczas-apelu-z-okazji-swieta-niepodleglosci.html


W uroczystości udział wzięli uczniowie szkoły, nauczyciele, dyrektor SP2 Pan Krzysztof Bielińskioraz zaproszeni goście w osobach: płk Edward Jakubowski – Prezes ZO Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze, Edmund Błaszczyk – Wiceprezes ZO Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze, Jarosław Trościanko – Prezes Koła Związku Sybiraków w Lwówku Śląskim, Lesław Krokosz – Wiceburmistrz Lwówka Śląskiego, Justyna Wrzesińska spec. ds. oświaty przy UGiM w Lwówku Śląskim, Krystyna Piotrowicz – Radna Rady Powiatu Lwóweckiego, Piotr Czembrowski – Radny Rady Powiatu Lwóweckiego, Robert Mikłaszewski – Radny Gminy Lwówek Śląski i ratownik medyczny, Pani Jolanta Horanin – mama „Małej bohaterki”, Joanna Jędrzejczyk - Apteka Ław Chlebowych w Lwówku Śląskim, Joanna Troszczyńska-Giera i Marek Dral – Lwówecki.info.


Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztów sztandarowych i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Szanownych gości serdecznie przywitał dyrektor, który już na wstępie wyjaśnił, iż dzisiejsza uroczystość rozpocznie się od przekazania podziękowań i wyrazów uznania dla jednej z uczennic. Po czym Izabela Horanin z klasy IIa została poproszona o wystąpienie na środek. Izie towarzyszyła jej mama Jolanta.

Jako pierwszy gratulacje Izie i jej mamie złożył Pan Robert Mikłaszewski, który z racji wykonywanego zawodu ratownika medycznego przedstawił także okoliczności dramatu i sytuacji w jakiej znalazła się 8-latka. 

Robert Mikłaszewski, ratownik medyczny z Lwówka Śląskiego
 – Witam Państwa, witam Was wszystkich. Na pewno z informacji na Lwówecki.info słyszeliście co nasza Mała Bohaterka zrobiła. Iza w sposób perfekcyjny wezwała zespół ratownictwa medycznego do swojej chorej mamy i mimo, że jest jeszcze małą dziewczynką zachowała się jak osoba dorosła. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że ludzie przy wzywaniu zespołów ratownictwa medycznego, jeżeli dzieje się z ich bliskimi coś tragicznego, zapominają czasami nawet własnego imienia, nazwiska i adresu. Dzięki postawie Izy zespół ratownictwa medycznego szybko dojechał do potrzebującej pomocy mamy i wszystko dobrze się skończyło.
Pan Robert Mikłaszewski pogratulował Izie i w imieniu wszystkich ratowników wręczył dziewczynce drobny prezent, w którym znalazła się m.in.: koszulka z logo ratownictwa medycznego „Ratownik Medyczny - IZA” i napisem na odwrocie „Mały Wielki Bohater” oraz kubek z niebanalną sentencją „Lepiej zrobić cokolwiek, niż nie zrobić nic”.

Wiceburmistrz Lwówka Śląskiego, Pan Lesław Krokosz wręczył Izie list gratulacyjny oraz drobny upominek, a także wręczył list gratulacyjny dla jej rodziców. 

Wyrazy uznania i gratulacje Izie i jej rodzicom w imieniu klubu radnych powiatowych złożyli radni: Pani Krystyna Piotrowicz i Pan Piotr Czembrowski. 

Krystyna Piotrowicz, Radna Rady Powiatu Lwóweckiego – W imieniu Klubu Radnych Powiatowych „Praworządność i Niezależność” na ręce Izabeli oraz jej mamy Pani Jolanty składam dyplom dla Super Bohaterki Izabeli Horanin. Za bohaterski czyn oraz uratowanie życia mamie. Jednocześnie życzymy Ci pomyślności na dalszej drodze życia i abyś nigdy nie musiała mierzyć się z podobnymi sytuacjami. Życzymy Ci powodzenia. Radni: Krystyna Piotrowicz, Ryszard Mruk, Jan Karpowicz, Piotr Czembrowski, Stanisław Dasiak i Roman Kulczycki.


Piotr Czembrowski, Radny Rady Powiatu Lwóweckiego – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takiej pięknej uroczystości i z takim pięknym akcentem. Podziwiam Małą Bohaterkę i wierzę, że wśród dzieci i młodzieży jest wielu takich, którzy potrafią zachować zimną krew i wiedzą co należy zrobić. – mówił radny, który skierował podziękowania dla rodziców Izy, ale także dla jej wychowawców w szkole oraz dyrekcji palcówki za przygotowanie do takiego zachowania, a Izie od Klubu Radnych wręczył tablet. – Myślę, że w rękach tak rozsądnego młodego człowieka ten tablet posłuży do zdobycia kolejnych umiejętności i rozwijania swojej wiedzy. Być może w przyszłości Iza zostanie lekarzem. Oczywiście rozrywki też ci dostarczy, ma GPS więc pokemony też będziesz mogła łapać – mówił radny Czembrowski.

Wyrazy uznania i drobny upominek od Redakcji Lwówecki.info na ręce Izabeli złożyła Joanna Troszczyńska-Giera – Za wzorową i godną naśladowania postawę, za opanowanie i odwagę w obliczu zagrożenia, za wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i przyczynienie się do ratowania zdrowia mamy. – mówiła wręczając upominek Izie Pani Joanna, która także wręczyła 8-latce drugi prezent ufundowany przez Panią Bernardę Zarówną z Kwiaciarni „Gladiola” w Lwówku Śląskim


 

Iza swoją postawą poruszyła wiele osób wśród których znalazła się także Pani Joanna Jędrzejczyk z Apteki Ław Chlebowych w Lwówku Śląskim, która przyszła specjalnie dziś do szkoły, żeby móc podziękować dziewczynce i wręczyć jej drobny prezent – Izo Kochana, Twoja postawa jest niesamowita, godna jak najbardziej naśladowania przez nas wszystkich. Niejeden dorosły nie byłby w stanie  się odnaleźć w takiej sytuacji. Ty zachowałaś się niezwykle, bardzo dojrzale i wszyscy jesteśmy dumni. W imieniu Apteki Ław Chlebowych w Lwówku Śląskim przekazuję Ci drobny upominek. Słyszałam, że lubisz malować, więc mam nadzieję, że Ci się to spodoba i przyda.  

Postawę uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim nagrodziła dyrekcja placówki. Książkę z dedykacją na ręce Izy przekazała Pani Beata Bednarska – Wicedyrektor SP2 w Lwówku Śląskim.

Na koniec, nieoczekiwanie, gratulacje dziewczynce złożył płk Edwarda Jakubowski, Prezes ZO Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze. 


Po zakończeniu tej części uroczystości przyszedł czas na złożenie podziękowań kombatantom. Uczynił to Pan Krzysztof Bieliński Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów 10-tej Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim –  Korzystając z okazji dziękujemy Wam, zarówno tym walczącym na frontach, jak i tym represjonowanym za udział w naszej szkolnej uroczystości poświęconej wspomnieniom tego znaczącego wydarzenia.  11-go listopada składamy wyrazy uznania dla Waszej patriotycznej postawy, Waszej odwagi i Waszego poświęcenia, Waszego zaangażowania w umacnianie bezpieczeństwa naszego państwa. To dzięki Wam możemy dziś cieszyć się życiem w wolnej Polsce. – mówił dyrektor. 


płk Edward Jakubowski w imieniu Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w podzięce za czynioną z pobudek patriotycznych chwalebną działalność społeczną w dziedzinie utrwalania i upowszechniania historycznych dokonań polskiego oręża w dziejach naszej ojczyzny, w tym wiekopomnych czynów piastowskich wojów i królewskiego rycerstwa, ofiary i męstwa bojowników narodowych powstań, bohaterstwa polskiego żołnierza, walczącego na wszystkich frontach II wojny światowej, samopoświęcenia uczestników walk z niemiecko- hitlerowskim okupantem w szeregach zbrojnego podziemia a także za działalność w zakresie pogłębiania międzypokoleniowego solidaryzmu i pojednania kombatantów i ofiar wojny złożył na ręce nauczycielek z SP2 dyplomy uznania.

Po części oficjalnej przyszedł czas na krótki program artystyczny, w którym uczniowie przypomnieli czym jest Niepodległość i jak wielką ofiarę złożyli nasi dziadkowie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością, a nad naszymi głowami mogła powiewać biało-czerwona. GaleriaPrzejdź do góry