Warsztaty pszczelarskie

W dniu 25. listopada 2016 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Aleksandra Hamera, Ryszarda Nowakowskiego i Jana Karpowicza - przedstawicieli Powiatowego Koła Pszczelarzy z oddziału Lwówek Śląski.

Uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych wysłuchali wiele ciekawych informacji na temat budowy pszczoły miodnej, rodziny pszczelej, zbierania pyłku kwiatowego i złożonym procesie produkcji miodu. Pan Jan Karpowicz ciekawie opowiadał o roli i pracy pszczelarza, rodzajach miodu i produktach wytwarzanych przez pszczoły.

Uczniowie biorący udział w warsztatach z chęcią odpowiadali na zadane pytania i wykazali się sporą wiedzą.

Na zakończenia spotkania odbyła się degustacja różnych gatunków miodu. Wszyscy uczniowie biorący udział w lekcji mogli doświadczyć różnice w smaku miodu gryczanego, wrzosowego i mieszanego.

Spotkanie zorganizowane przez panią dyrektor Beatę Bednarską cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Fotografie wykonała pani Anna Urbańska.