FERIE ZIMOWE 2017 BEZPIECZNE- BAJECZNE

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. Jak co roku nasza szkoła zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 13 lutego 2017 roku.

Chętne dzieci spotykały się przez dziesięć dni codziennie. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. A chętnych nie brakowało. Zajęcia zorganizowane przez wychowawców cieszyły się dużym zainteresowaniem. Program ferii był bogaty w wiele różnorodnych zajęć: muzycznych, plastycznych, ruchowych, wychowawczo- profilaktycznych, informatycznych, kulinarnych, teatralnych, czytelniczych sportowych. Uczestnicy mieli zapewnione nieodpłatnie drugie śniadanie i ciepłą zupę.

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, Biblioteką Dziecięco – Młodzieżową, Nadleśnictwem, Warsztatami Terapii Zajęciowej Caritas, Placówką Muzealną również w tym roku uczestniczyliśmy w zajęciach.

W pierwszym tygodniu zajęcia prowadziła p. Marzena Markulak. Pomagały również panie Mariola Zawada i Maja Znamirowska.

Uczestnicy ferii zimowych w pierwszym tygodniu mieli możliwość udziału w zajęciach organizowanych przez Straż Miejską, Straż Pożarną, Straż Leśną,Komendę Powiatową Policji i ratowników medycznych w hali sportowej pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2017''. Były to pokaz samoobrony,a także technik interwencyjnych wykonywanych przez Straż Miejską i Policję. Pokaz oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Gry i zabawy zręcznościowe, konkursy ekologiczne oraz ekologiczny tor przeszkód. Nauka bezpiecznego zachowania podczas kontaktu z obcym psem. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Spotkanie z psami służącymi do dogoterapii. Była nauka tańca Zumba. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał niespodzianki.

W Bibliotece Dziecięcej zajęcia warsztatowe "Walentynkowy Dzień w bibliotece’’ prowadziły panie Aniela Pacuszka i Weronika Wojno. Dzieci wykonywały walentynkowe serduszka .Było też głośne czytanie baśni "Czarodziejskie baśnie".

W Nadleśnictwie zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej prowadziła pani Magdalena Redzińska. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, poznaliśmy pracę leśnika. Wiemy, jak bardzo ważna jest ochrona środowiska.

W drugim tygodniu zajęcia prowadziła p. Lilla Mikłaszewska. Uczestnicy ferii brali udział w zajęciach warsztatowych w Bibliotece Dziecięcej  prowadzonych przez panią Anielę Pacuszka "Jesteśmy ilustratorami wiersza Pan Maluśkiewicz i wieloryb’’.

Odwiedziliśmy również Placówkę Muzealną, gdzie pani Aleksandra Szymanowicz- Bogdan zapoznała nas z historią powstania naszego miasta. Zwiedziliśmy Ratusz,gdzie zobaczyliśmy Muzeum Minerałów, salę tortur. Wysłuchaliśmy wiele ciekawostek historycznych związanych z naszym miastem.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas zajęcia warsztatowe prowadziła pani Anna Nadolska. Dzieci wykonywały laurkę na Dzień Kobiet.

W ostatni dzień na dzieci czekała niespodzianka. Była to zabawa w sali zabaw "Grawitacja".

Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w naszej pamięci.

M. Markulak, L. Mikłaszewska