Gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce regionalnej pod hasłem „Piękne miasto – Lwówek Sląski”.

24 marca  2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce regionalnej  pod hasłem „Piękne miasto – Lwówek Sląski”. Tegoroczna X edycja konkursu jest ściśle związana  z obchodami jubileuszu 800 – lecia Lwówka Śląskiego.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śl.

Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III szkół podstawowych naszej gminy, którzy w sposób twórczy za pomocą dowolnej, płaskiej techniki plastycznej wypowiedziały się zgodnie z tematem konkursu.

Termin składania prac upłynął 15.03.2017 r. Format pracy to kartka bloku dużego A – 3, technika prac była dowolna, a każdą z prac obowiązywał wymóg podpisu na odwrocie (imię i nazwisko, klasa, szkoła, wychowawca) oraz pisemna zgoda rodziców na przetwarzanie danych osobowych dziecka – uczestnika konkursu.

Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wyróżników naszego regionu, miał ukazać piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta. Niewątpliwie wpłynął on na pogłębienie więzi emocjonalnej ucznia ze środowiskiem. Przyczynił się do poznawania naszego miasta poprzez samodzielną działalność badawczą i plastyczną.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach propagowania edukacji regionalnej wśród najmłodszej społeczności uczniowskiej.

Dnia 17.03.2017 r.o godz. 14.00 zebrała się niezależna komisja konkursowa w składzie: Aniela Pacuszka, Małgorzata Knap - Grochal, Daria Major,  Anna Nadolską, Magdalena Redzimska, Monika Bilska, Aleksandra Szymanowicz – Bogdan, Mariusz Mendocha.

Na konkurs wpłynęło 117 prac. Spośród tych prac, komisja wybrała najładniejsze i przyznała:

KLASY PIERWSZE

I m. DOMINIKA SZAWŁOWSKA I a SP 2

II m.  AGATA SIEROŃ I a SP 2

III m. KRYSTIAN DIDYK SP NIWNICE

III m. SZYMON KUKLIŃSKI I a SP 2

Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski – NATALIA GÓRSKA I a SP2

ERYK PUSZKARZ I c ZBYLUTÓW

FLORIAN KLISZCZ MASTER'S ACADEMY

PRZEMEK NALEPA PŁÓCZKI GÓRNE

KAJA PIECHURSKA III a SP 2

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w auli SP Nr 2 podczas uroczystego wręczania nagród.

Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów SP Nr 2.

Organizacja konkursu to przykład oddolnej inicjatywy nauczycieli: J. Chudzik J. Kaszuby, L. Mikłaszewskiej, M. Markulak, i K. Kalus - Mazurek  wyrażających troskę o edukację regionalną i artystyczną najmłodszych uczniów.

Wspaniałe nagrody ufundowali: pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani dyrektor PCE Halina Klebanowicz,   Rada Miejska Gminy i Miasta Lwówek Śląski wraz z przewodniczącą panią Ewą Dąbrowską,   pan starosta Marcin Fluder, pan Tadeusz Łozowski Nadleśniczy Lasów Państwowych,  państwo Grażyna i  Edward Rzeźwiccy,  pani Anna Kosicka dyrektor  ART Płakowice w Lwówku Śląskim, Zarząd Kopalni Gipsu i Anhydrytu „Nowy Ląd” w Niwnicach oraz anonimowy darczyńca.

Dzięki hojności darczyńców nagrody otrzymali nie tylko laureaci konkursu, ale wszystkie dzieci biorące udział w konkursie tj. 117 uczniów, aby docenić  trud i zaangażowanie każdego dziecka i sprawić im radość.

Wszystkim fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu