Edukacja na temat humanitarnego traktowania zwierząt....

Lwóweccy Strażnicy Miejscy rozpoczęli kolejny cykl prezentacji w szkołach. Tematem jest edukacja prozwierzęca i humanitarne traktowanie zwierząt

10 kwietnia odwiedzili naszą szkołę i prowadzili spotkania dla klas I-VI.

Celem prezentacji było zwrócenie uwagi na potrzebę humanitarnego traktowania zwierząt oraz zaznajomienia z obowiązkami spoczywającymi na właścicielach zwierząt domowych trzymanych zarówno w mieście jak i na terenie wiejskim.

Wśród obowiązków wskazuje się przede wszystkim na opiekę i zapewnienie właściwych warunków, w tym także sprzątanie nieczystości pozostawionych po psach.

Szeroko poruszany jest również aspekt bezdomności zwierząt, przyczyn jego powstawania, adopcji zwierząt bezdomnych oraz udzielania pomocy i sposobów reagowania na krzywdę zwierząt.

Ponadto prezentacje mają nauczyć jak zachować się w przypadkach napotkania rannych zwierząt, wskazując Straż Miejską i Policję jako właściwe służby, którym należy przekazywać takie informacje.

Okazuje się, iż świadomość uczniów w tym zakresie jest zadowalająca. Duże wrażenia na dzieciach robią opowiadane przez Strażników historie przytaczane z życia, z którymi mieli do czynienia podczas interwencji czy zgłoszeń o krzywdzeniu zwierząt, porzucaniu ich, czy też historii ze szczęśliwych zakończeniem.

Tekst ze strony: http://www.lwowekslaski.pl/11-aktualnosci/515-z-dzialan-strazy-miejskiej-3

Straż Miejska

Aleja Wojska Polskiego 25A