Klasy 2c i 2e brały udział w „II Nocy Bibliotek”

Czy kiedykolwiek bawiliście się w detektywów? Czy umiecie sobie wyobrazić jaka to fascynująca, pełna przygód i wrażeń zabawa? Jeśli chcielibyście się tego dowiedzieć zapytajcie nas!

Klasy 2c i 2e brały udział w „II Nocy Bibliotek” organizowanej przez pracowników Oddziału Dziecięco -Młodzieżowego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim. Zabawy było co niemiara!

Na pewno zastanawiacie się co tam robiliśmy, no więc …grupowo pokonywaliśmy strefy plastyczno-teatralne, literackie, detektywistyczne, konstrukcyjno-architektycznej i zabawowe. Pod koniec była przygotowana projekcja filmu.

Wyobraźcie sobie późny, ciepły wiosenny wieczór w tajemniczej komnacie ratusza, siedząc wygodnie, jedząc popcorn i oglądając trzymający w napięciu film detektywistyczny. Zapytajcie nas jak było! My wam wszystko dokładnie opowiemy!

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.