DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, tj. 13 października 2017 roku o godzinie 11.00 w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Lwówka Śl. Pani Mariola Szczęsna, doradca ds. oświaty Pani Justyna Wrzesińska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Horanin. W obchodach uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Uroczysty apel odbył się w hali sportowej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Pana Dyrektora Krzysztofa Bielińskiego. Następnie wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust naszego gościa - Pani Marioli Szczęsnej.

Podczas Dnia Nauczyciela miało też miejsce ważne wydarzenie. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przyjęto pierwszoklasistów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonał Pan Dyrektor Krzysztof Bieliński, zastępcy: Pani Beata Bednarska, Pan Krzysztof Marecki, a także Pani Burmistrz Mariola Szczęsna. Pełnoprawni pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki.

Kolejnym punktem programu był występ zespołu tanecznego, który prowadzi Pani Lilla Mikłaszewska. Dziewczęta z edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowały dwa tańce nowoczesne.

W części drugiej w montażu słowno - muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas IV - VI przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego Panią Irenę Tomalę. Podkreślili oni swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Odczytano list, wyrecytowano wiersze, podziękowania i zabawne scenki traktujące o szkole. Na koniec rozstrzygnięto nietuzinkowy konkurs. Dwoje konferansjerów przedstawiło zwycięzców w poszczególnych kategoriach przedmiotowych. W trakcie prezentacji humorystycznej Szkolnej Gali Oskarowo - Jabłkowej, wyczytywanym kolejno laureatom - nauczycielom wręczono nagrody. Były to piękne, czerwone jabłka.

Tego samego dnia o godz. 12.30 w sali gimnastycznej swą obecnością - podczas Dnia Edukacji Narodowej - zaszczycili nas emerytowani nauczyciele oraz byli pracownicy naszej szkoły, a także nauczyciele i pracownicy obsługi. Obejrzeli i wysłuchali krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV - VI. Później młodzi wykonawcy wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

O stronę muzyczną uroczystości zadbał Pan Aleksander Hołoga. Utworzony przez muzyka chór oraz zespół muzyczny uświetnił obchody Dnia Nauczyciela. Dekorację w sali gimnastycznej stworzyła Pani Małgorzata Zubel, a w hali sportowej Panie: Beata Hołyszewska, Barbara Łankowska, Aleksandra Wrzesińska, Lilla Mikłaszewska i Ewa Siwka . Dokumentowaniem spotkania, poprzez wykonywanie fotografii, zajęła się Pani Joanna Pawłowska.
Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze.
Opracowała: I. Tomala