Uczniowie lwóweckiej SP nr 2 grali w Turnieju „O Puchar Tymbarku”

Na stadionie w Mirsku, 19 października br. dwie drużyny piłkarskie U12 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim rywalizowały na etapie powiatowym w XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w roku szkolnym 2017/2018.

Do rozgrywek tego Turnieju w kategorii U12 (rocznik 2006 i młodsi) zgłosiło się 5 drużyn z terenu powiatu lwóweckiego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim - 2 drużyny, Szkoła Podstawowa w Mirsku - 2 drużyny i UKS Gryfów Śląski - 1 drużyna. Na murawie stadionu w Mirsku rozegrano 10 meczy system każdy z każdym. W meczu, który trwał 2 x 7 minut, grały drużyn w składach 5 piłkarzy + bramkarz.

W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na etapie powiatowym pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zajęła 2 miejsce, zdobywając 9 punktów (3 wygrane mecze), tyle samo punktów, co zwycięzca tego Turnieju, Szkoła Podstawowa w Mirsku. O zwycięstwie w Turnieju zdecydował bezpośredni mecz obu drużyn, który pechowo 1:2 przegrali uczniowie SP nr 2 w Lwówku Śląskim.

Natomiast druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zajęła 4 miejsce, uzyskując 4 punkty (1 wygrana, 1 remis). Uczniowie z obu drużyn lwóweckiej SP nr 2 dobrze zaprezentowali się w rozgrywkach turniejowych, przy większym szczęściu mogli osiągnąć wyższe miejsca w końcowej klasyfikacji.

Wyniki meczy:

SP nr 2 Lwówek Śląski I - SP nr 2 Lwówek Śląski II 5:0

SP Mirsk I - SP Mirsk II                                                      11:0

UKS Gryfów Śląski - SP Mirsk I                                        1:0

SP nr 2 Lwówek Śląski I - SP Mirsk II                           8:0

SP nr 2 Lwówek Śląski II - UKS Gryfów Śląski           1:1

SP nr 2 Lwówek Śląski I - UKS Gryfów Śląski            2:0

SP nr 2 Lwówek Śląski II - SP Mirsk II                          3:1

SP nr 2 Lwówek Śląski I - SP Mirsk I                            1:2

UKS Gryfów Śląski - SP Mirsk II                                      8:0

SP nr 2 Lwówek Śląski II - SP Mirsk I                          1:4

Tabela końcowa:

1) SP Mirsk I -                           9 p.

2) SP nr 2 Lwówek Śląski I - 9 p.

3) UKS Gryfów Śląski -           7 p.

4) SP nr 2 Lwówek Śląski II - 4 p.

5) SP Mirsk II -                          0 p.

Pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zagrała w składzie: Bartosz Pietruszka, Dominik Kufel, Tymoteusz Mazurek, Jakub Samoraj, Dominik Suski, Mateusz Suski, Ignacy Zabłocki. Opiekunami drużyny byli Mirosław Kobiałka i Paweł Suski.

Druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zagrała w składzie: Dominik Huzarewicz, Tomasz Bagiński, Konrad Draj, Kamil Karpowicz, Jakub Lehman, Jakub Przybyło, Wiktor Sudoł, Kacper Wasilewski.

Opiekunami drużyny byli Mirosław Kobiałka i Tomasz Przybyło, Paweł Suski. Więcej zdjęć sport/galeria.

Opracował Tomasz Przybyło