Kolejne starty Dzieci z SP 2 w Lwówku Śląskim z Marszach na Orientacje

Dnia 4 listopada w Henrykowie Lubańskim odbyła się  XIII edycja Marszy na Orientację „Bukowa Góra 2017” Impreza Ogólnopolska, VIII runda Pucharu Dolnośląskiego w MnO 2017.

Organizatorem imprezy był Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu oraz Osiedlowe Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nr 35 w Lubaniu. Do zawodów zgłosiło swój udział 173 zawodników, ostatecznie wystartowało 147 w tym: 4 zawodników w kat. TE, 29 zawodników w kat. TS, 9 zawodników w kat. TJ, 35 zawodników w kat. TM, 72 zawodników w kat. TD, 8 zawodników w kat. TP. Impreza odbyła się przy bezdeszczowej pogodzie, przejściowym zachmurzeniu i chłodnym wietrze.  W trakcie zawodów obowiązywała klasyfikacja zespołowa, suma punktów. W rozgrywkach wystartowały dzieci, rodzice oraz opiekunowie (Mirosław Kobiałka, Krzysztof Marecki) z SP 2  w Lwówku Śląski. W kategorii TS zawodnicy Mirosław Kobiałka, Tomasz Przybyło zajęli  IX miejsce na 18 drużyn. W kategorii TJ wystartowały dwie drużyny, z których pierwsza zajęła II miejsce (Laura Mól, Anna Gniado), natomiast druga  IV miejsce (Julia Łankowska, Natalia Gudowicz). W kategorii TD wystartowało sześć drużyn, najwyżej bo na V miejscu ukończyła para Julia Szczerbaniewicz, Wiktoria Szczerbaniewicz, na VII pozycji para Oliwia Zabłocka, Weronika Pastulska, XI miejsce para Amelia Skrucha, Wiktoria Sikora, XIV miejsce para Jakub Przybyło,  Ignacy Zabłocki, XVI miejsce Bartosz Pietruszka, Alan Cymon, XIX miejsce Konrad Draj, Tymoteusz Listwan, Jakub Filipczak. Gratulacje dla startujących oraz podziękowania dla rodziców za pomoc i poświęcony czas. Na koniec etapu drużynie zrobiono pamiątkowe zdjęcie pod najstarszym drzewem w Polsce.

opracował  Grzegorz Połaczewski