IV LWÓWECKA PRZEDSZKOLIADA PIŁKARSKA 2017 FOOTBALL ACADEMY LWÓWEK ŚLĄSKI !

W środę 15 listopada 2017 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyła się IV Lwówecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Lwówek Śląski 2017 pod Honorowym Patronatem Pani Marioli Szczęsnej Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Zespoły przedszkolaków poznawały tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy Football Academy Lwówek Śląski. Na najmłodszych jak co roku czekały piłkarskie tory przeszkód.

W przedszkoliadzie udział wzięło rekordowo 10 reprezentacji przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z całej Gminy i Miasta Lwówek Śląski, które tworząc 10-osobowe zespoły musiały stawić czoła pięciu piłkarskim torom przeszkód. Wymagało to dobrej koordynacji, zwinności, ale przede wszystkim chęci do wspólnej zabawy.

Tory przeszkód wymagały od lwóweckich przedszkolaków, szybkiego biegu na wyznaczonym dystansie, zademonstrowania swoich możliwości koordynacyjnych, zwinności i umiejętności strzelania do bramki.

Najbardziej zaawansowany i piłkarski okazał się ostatni tor, który wymagał nie tylko umiejętnego przejścia pod poprzeczką, ale także pokonanie drabinki koordynacyjnej, która dla wielu były totalnym novum, aczkolwiek... wszyscy poradzili sobie doskonale, jak również slalomem z piłką przy nodze pokonać pachołki i strzelić gola do bramki ! W tym dniu nasze przedszkolaki zdobyły blisko 500 goli !!!

Całość imprezy zwieńczyło wręczenie pamiątkowych medali, pucharów, certyfikatów uczestnictwa oraz dyplomów ufundowane przez Panią Mariolę Szczęsną Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Lody Marsjano przy ul. Sienkiewicza. W imieniu Pani Burmistrz nagrody wręczył z-ce Burmistrza Pan Lesław Krokosz, menadżer Football Academy Lwówek Śląski Damian Sawczak oraz Trener Koordynator Football Academy Grzegorz Kmiecik. Każdy z maluchów mógł także przybić piątkę z Lemurem Julkiem, który jako maskotka Football Academy odwiedził najmłodszych.

Całą imprezę sprawnie przeprowadził jak i komentował organizator Damian Sawczak menadżer Football Academy Lwówek Śląski, którego wspierali trener koordynator Grzegorz Kmiecik uzupełniany przez wolontariuszy - uczniowie klas VII B SP 2 w Lwówku Śląskim. Więciej zdjęć sport/galeria.

Organizator: Football Academy Lwówek Śląski

Współorganizator: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim

Sponsor - Lody Marsjano ul. Sienkiewicza

Patronat medialny: www.lwowecki.info

Całość może podsumować jedno słowo: genialnie!