UCZNIOWIE Z SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI W FINALE KARKONOSKIEGO MINI HANDBALL

Wielkim turniejem finałowym zakończył się cykl imprez w ramach programu Karkonoski Mini Handball, w którym uczestniczyli uczniowie SP 2 w Lwówku Śląskim wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Mirosławem Kobiałka.

W hali Parku Sportowego Złotnicza naprawdę sporo się działo i to nie tylko w związku ze sportowymi zmaganiami. Zacznijmy jednak od rywalizacji szkół. Przeprowadzono ją w trzech grupach, dwie utworzono dla klas IV-VI, jedną dla klas I-III. Wśród dzieci młodszych najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie. Klasyfikację dzieci starszych wygrały SP Mirsk oraz chłopcy z SP 13 Jelenia Góra, na drugim miejscu SP 2 Lwówek Śląski. Wynik nie miał wielkiego znaczenia o czym przekonali organizatorzy fundując 15 identycznych pucharów dla wszystkich ekip. Dzieci zabrały ze sobą nie tylko statuetki. Zadbano o mikołajowe paczki dla każdego z nich, były też inne nagrody, m.in. za udział w loterii. Z gadżetami opuszczali halę przy Złotniczej goście imprezy, w tym grono osób nagrodzonych honorowymi odznakami DZPR. Znaleźli się w nim: Zdzisław Wąs, ks. Szymon Bajak, Andrzej Broniszewski, Krzysztof Sosiński, Wiktor Szakoła i Adam Fedorowicz. Ten ostatni nie mógł odebrać wyróżnienia osobiście.

Klasy I-III:

SP Miłków I                        -              MOS Jelenia Góra 6-3
SP Miłków I                        -              SP Mirsk 4-0
SP Miłków I                        -              SP Miłków II 4-0
SP Miłków I                        -              SP Jeżów Sudecki 9-0
MOS Jelenia Góra             -              SP Mirsk 4-2
MOS Jelenia Góra             -              SP Miłków II 7-3
MOS Jelenia Góra             -              SP Jeżów Sudecki 7-0
SP Mirsk                            -              SP Miłków II 4-0
SP Mirsk                            -              SP Jeżów SUdecki 9-0
SP Miłków II                       -              SP Jeżów Sudecki 4-2

1. SP Miłków I