KLASA III C Z WIZYTĄ W SANEPIDZIE

Dnia 6 marca 2018 roku klasa III c wybrała się na wycieczkę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Sanepidu.

Pan Dyrektor mgr farm. Mikołaj Żyłka i pani  Antonina Paciocha  oprowadzili dzieci po Stacji.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą Stacji, wykonywanymi czynnościami oraz zakresem badań dotyczących ochrony bezpieczeństwa i higieny pracy. Dowiedzieliśmy się, że Sanepid zajmuje się ochroną zdrowia publicznego, nadzorem  i kontrolą z zakresu higieny, zapobieganie chorobom zakaźnym i zawodowym, badaniem - kontrolowaniem czystości  wody. Pan Dyrektor oprowadził uczniów po poszczególnych działach, zadbał również o to, by przekazywane informacje były ciekawe. Sanepid stoi na straży naszego zdrowia i poprawnych warunków pracy i nauki. Nie bez przyczyny prowadzi kontrole sanitarne w nadzorowanych obiektach. Wszystko po to,aby ustrzec się zagrożeń, jakie mogą na nas czyhać przez nieprzestrzeganie przepisów. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie każdy otrzymał zakładki oraz broszurki. To była pouczająca lekcja o zdrowiu i przestrzeganiu zasad higieny nauki i pracy.

Bardzo dziękujemy panu Dyrektorowi Mikołajowi Żyłce i pani Antoninie Paciocha za interesującą lekcję.

DOBRE RADY:

1. Uprawiaj sport!

2. Jedz dużo owoców i warzyw!

3. Myj ręce przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie do domu!

4. Kichaj w chusteczkę lub zgięcie łokciowe!

Marzena Markulak