CHŁOPCÓW Z SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI W FINALE STREFY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 11 kwietnia br. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu odbył się jeden z dwóch Półfinałów Strefy Jeleniogórskiej SZS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców  w kategorii Igrzyska Dzieci Szkolnej. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu.  W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny szkolne tj. SP Pisarzowice, SP 2 Lwówek Śląski, SP Gromadka, SP Osiek Łużycki.

Dwie najlepsze szkoły z dwóch półfinałów zagrają w wielkim finale, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku w Hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. Pierwszy spotkanie zostanie rozegrane pomiędzy SP 2 Lwówek Śląski – SP 1 Piechowice, natomiast drugie pomiędzy SP 2 Kamienna Góra – SP Osiek Łużycki. Przegrane drużyny zagrają o trzecie miejsce, a zwycięscy o FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na sportowe wydarzenie.

Przebieg zawodów:

SP Pisarzowice                 -              SP Osiek Łużycki                              8 : 7

SP 2 Lwówek Śląski         -              SP Gromadka                                   7 : 2

SP Gromadka                    -              SP Osiek Łużycki                              6 : 11

SP 2 Lwówek Śląski         -              SP Pisarzowice                                 9 : 4

SP Gromadka                    -              SP Pisarzowice                                 7 : 4

SP 2 Lwówek Śląski         -              SP Osiek Łużycki                              10 : 8

Klasyfikacja Końcowa

I miejsce                             Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski

II miejsce                            Szkoła Podstawowa Osiek Łużycki

III miejsce                          Szkoła Podstawowa Gromadka

IV miejsce                          Szkoła Podstawowa Pisarzowice

Skład SP 2 Lwówek Śląski: Kacper Borowski, Jakub Fedor, Kacper Gałka, Marcel Kaczmarczyk, Dominik Karp, Dominik Kufel, Igor Kyzioł, Błażej Łoza, Igor Nestorowicz, Bartosz Pietruszka, Bartosz Polarczyk, Mikołaj Ryba, Wiktor Skrobuk, Dominik Suski, Ignacy Zabłocki, Bartosz Czerwień, opiekun Grzegorz Połaczewski.

G. Połaczewski