SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI NA OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH SZTAFETOWYCH SZS

Dnia 25 kwietnia 2018 roku w miejscowości Garczyn k/Kościerzyny (woj. pomorskie) odbyły się Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej roku szkolnego 2017/2018. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim awansowali do finału centralnego z drugiego miejsca w rozgrywkach Dolnego Śląska, reprezentując tym samym swoje województwo.

Skład drużyny: Dominik Suski, Marcin Cieśla, Kocot Hubert, Piotr Czerski, Marcel Kaczmarczyk, Dominik Karp, Dominik Kufel, Bartosz Zatorski, Igor Nestorowicz, Bartosz Polarczyk, Wiktor Skrobuk, Kacper Borowski. W zawodach startowały reprezentacje szkół, oddzielnie dziewczęta i chłopcy, wyłonione w rozgrywkach wojewódzkich.  Zawody odbyły się na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Powiatowym Centrum Młodzieży. Organizatorem imprezy sportowej był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.  Ostatecznie chłopcy zajęli XIII miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich na dystansie 10x800m, zostawiając  tym samym za sobą bardzo dużą ilość szkół. Podziękowania tym wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do tego osiągnięcia. Brawo chłopcy.

G. Połaczewski