XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

10 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas 4-6 zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji we Lwówku Śl.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych (Lwówek Śl., Lubomierz, Niwnice, Płóczki Górne, Wleń, Włodzice Wielkie, Zbylutów). Zmierzyli się oni z dość trudnym tekstem dyktanda oraz z testem zawierającym różne pułapki językowe. Uczestnicy zaprezentowali wyrównany poziom sprawności ortograficznych. Najwięcej problemów przysporzyły im następujące wyrazy i wyrażenia: na pewno, jeżyny, nawzajem, rządzić, żądać, niedotrzymanie, harmider. Zadania sprawdzała komisja złożona z nauczycieli języka polskiego pod przewodnictwem p. Krystyny Greń-Sadowskiej.

Oto wyniki:

I miejsce – Maja Kania ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim (op. Iwona Modelska)

II miejsca – Estera Rzeźwicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim (op. Irena Tomala)
– Liliana Dykier ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śląskim (op. Maria Józefowicz)
III miejsce – Aleksandra Chlebowicz ze Szkoły Podstawowej nr3 – Filia w Zbylutowie (op. Ewa Jasińska)
– Gabriela Skrucha ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim (op. Iwona Modelska)
Wyróżnienia:
– Hanna Wróbel z Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu (op. Anna Gładysz)
– Wioletta Galek ze Szkoły Podstawowej w Niwnicach (op. Monika Hołoga)
– Weronika Kostun z Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu (op. Anna Gładysz)
– Maja Kazimierczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śląskim (op. Maria Józefowicz)
Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżniający się uczniowie ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji we Lwówku Śląskim.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.
Krystyna Greń-Sadowska