Najlepszy w konkursie geologicznym

Uczeń klasy 7a MARCEL MENDOCHA zwyciężył w półfinale regionalnym, obejmującym województwa dolnośląskie i wielkopolskie XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GEOLOGICZNO-ŚRODOWISKOWEGO „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Konkurs odbył się 25 maja w siedzibie Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Geologicznego we Wrocławiu.  Marcel wcześniej zakwalifikował się do półfinału jako jeden z sześciu najlepszych w regionie w kategorii klas 7 i klas gimnazjalnych w konkursie wiedzy geologiczno – geograficznej. Jego praca okazała się najlepsza spośród wszystkich uczestników. Otrzymał za nią wyróżnienie – nagrodę Przewodniczącego Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z geografii fizycznej i podstaw geologii w zakresie wykraczającym nawet poza podstawę programową szkoły średniej oraz rozpoznawali i oznaczali okazy minerałów i skał.

Marcel, jako zwycięzca półfinału znalazł się wśród siedmiu najlepszych w Polsce i w dniach 4 – 6 czerwca 2018r. będzie brał udział w finale ogólnopolskim konkursu w Gdańsku.

Wielkie gratulacje!

Opiekun: Krzysztof Marecki