Tradycyjnie sukces naszych uczniów w XVI POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Dnia 26 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 nasi uczniowi po raz szesnasty wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim oraz Powiatowe Centrum Edukacji.
W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 18 kwietnia 2018 roku wzięło udział 30 uczniów klas VI naszej szkoły, którzy w ciągu 90 minut rozwiązywali 5 zadań otwartych.
Do etapu finałowego zakwalifikowało się 14 uczniów:

Michał Pawlik, VIa
Gabriela Skrucha, VIc
Julia Tyrka, VIa
Błażej Łoza, VId
Hanna Szczerepa,VIa
Marcel Kołodziej, VIa
Karolina Miszkurka, VIa
Szymon Świder, VIc
Estera Rzeźwicka, VIb
Dominik Suski, VId
Dominik Domański, VIc
Magda Paplicka, VIa
Amelia Piątko, VIc
Maja Kania, VIc

W zmaganiach finałowych zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu, którzy zostali zakwalifikowani do finału po etapach szkolnych. Wszyscy uczestnicy - 28 uczniów klas VI mieli do rozwiązania w ciągu 90 minut 5 zadań otwartych, wymagających dużych umiejętności i talentu matematycznego.

Laureatami XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali:

I miejsce Karolina Miszkurka, VIa

II miejsce Gabriela  Skrucha, VIc