MIŁOŚNICY PRZYRODY

Dnia 15 marca 2018 naszą szkolę w XIV Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym Edukacji Wczesnoszkolnej klas II - III Szkół Podstawowych w Gryfowie reprezentowali Gabriela Kurkowiak i Mateusz Gruszka z klasy III c oraz Miłosz Jarmołowicz z klasy III b.

Uczniowie Ci musieli się wykazać dużą wiedzą na temat środowiska i przyrody. Do dalszego etapu zakwalifikował się Mateusz Gruszka, który 19 kwietnia 2018 roku pojechał na dwudniowy wyjazd związany z konkursem.

W Bolesławcu odbył się finał pisemny. Kolejnym punktem wycieczki była zapora wodna w Pilchowicach. W Staniszowie w miejscowym schronisku młodzieżowym zakwaterowano wszystkich uczestników a w pobliskiej restauracji poczęstowano ich smacznym i obfitym obiadem.

„To była niesamowita przygoda. Miałem możliwość poznać nowych kolegów i koleżanki z innych szkół. Sprawdziłem też swoje wiadomości krajoznawcze. A wcale nie były łatwe pytania. Ale nie liczy się wygrana tylko dobra zabawa” .Tak swój dwudniowy wyjazd wspomina Mateusz.

Gratulujemy uczestnikom znakomitej wiedzy. Życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Marzena Markulak