Czas podsumowań...

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Po trudach 10-miesiecznej pracy nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

Uroczysty apel poprowadzili uczniowie: Patrycja Karpowicz i Marcel Kołodziej. Powitali wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a następnie głos zabrał  Pan Dyrektor Krzysztof Bieliński.

Pan Dyrektor gorąco i serdecznie powitał zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Pana Lesława Krokosza oraz uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie  dokonał podsumowania pracy w minionym roku szkolnym, zwracając uwagę na wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia uczniów. Podziękował też pracownikom szkoły i uczniom za ich zaangażowanie w kształtowanie dobrego wizerunku szkoły.

Z kolei głos zabrał Pan Lesław Krokosz  i wręczył  uczniom stypendia Burmistrza  Gminy i Miasta Lwówek Śląski za osiągnięcia naukowe i sportowe. Otrzymali je następujący uczniowie:

STYPENDIUM NAUKOWE

1. Skrucha Gabriela kl. 6 c

STYPENDIUM SPORTOWE

1.  Miszkurka Karolina 6 a

2. Borowski Kacper 6 c

3. Zimmer Lena 5 d

4. Suski Dominik kl. 6 d

5. Pietruszka Bartosz kl. 5 e

Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli stypendium Rady Rodziców.

STYPENDIUM NAUKOWE

1. Kania Maja kl. 6 c

STYPENDIUM SPORTOWE

1. Kyzioł Igor kl. 6 d

2. Gałka Kacper  kl. 6 d

3. Kaczmarczyk Kacper kl. 6 d

Następnie Dyrektor szkoły i nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli statuetki dla najlepszych sportowców roku szkolnego, tj.

1. Karolina Miszkurka kl. VI a

2. Bartosz Polarczyk kl. V e

Dyrektor szkoły złożył podziękowania Radzie Rodziców za owocną współpracę tj. p.Jolancie  Horanin, p.  Agnieszce Garbiec, p. Izabeli Stopińskiej oraz p. Dorocie Zatorskiej-Stempin.

Kolejnym, ważnym  momentem było wyróżnienie najlepszych uczniów za wyniki w nauce. Pan dyrektor Krzysztof Bieliński oraz z- cy dyrektora szkoły pani Beata Bednarska i pan Krzysztof Marecki wręczyli nagrody książkowe i dyplomy uczniom klas I –III za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniom klas IV – VI, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.

Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i życzyli wspaniałych wakacji. Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, aby we wrześniu wrócili pełni sił i zapału do nauki szkolnej.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów, to również moment refleksji nad tym, co w danym roku udało się osiągnąć. Czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie spędzają swój czas na rozwijaniu pasji sportowych, czy artystycznych, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi, miejsce w którym mogą dostrzec i wykształcić w sobie wiele zachowań społecznych.

Rozpoczynające się wakacje to czas na zasłużony odpoczynek i zabawę,  rozwijanie swoich pasji. Wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie mu  odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu. M A M Y W A K A C J E !!!

Małgorzata Kłosowska