II MIĘDZYSZKOLNA GIEŁDA PLASTYCZNYCH TALENTÓW 2018 ZA NAMI!

W dniu 27 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbył się finał powiatowego etapu „Międzyszkolnej Giełdy Plastycznych Talentów”.

Konkurs skierowany był do kreatywnych, plastycznie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych z klas IV – VIII z terenu powiatu lwóweckiego.

Motywem przewodnim twórczych działań było stworzenie za pomocą wybranych środków plastycznych barwnego opowiadania o sobie, marzeniach, otaczającej nas przyrodzie. Tu decydowała wyobraźnia bez ograniczeń, od kolorów tęczy po barwy monochromatyczne.

Do udziału w konkursie zgłosili się uczestnicy z nast. szkół podstawowych powiatu lwóweckiego: SP nr 1 w Lwówku Śląskim, SP nr 2 w Lwówku Śląskim, SP nr 3 w Lwówku Śląskim, SP nr 1 w Gryfowie Śląskim, SP w Lubomierzu, SP w Mirsku,    SP we Włodzicach Wielkich, SP w Zbylutowie.

Międzyszkolna Giełda Plastycznych Talentów jest ambitnym projektem zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym. Młodzi plastycy tworzą prace na miejscu, tu nie ma mowy na ingerowanie w pracę osób trzecich, wszystko jest jawne, powstaje TU I TERAZ, dlatego ten konkurs jest wyjątkowy i wyróżnia się na tle innych.

Stawiamy na kreatywność, wyobraźnię i promocję plastycznie uzdolnionych uczniów z powiatu lwóweckiego. Nasze starania zostały docenione w tegorocznej edycji Gali Laureatów za rok szkolny 2017/2018. Zwycięzcy pierwszej edycji otrzymali dodatkowe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość otwarcia konkursu uświetnił występ muzyków, przygotowanych pod kierunkiem Pani Małgorzaty Niewęgłowskiej – muzyka, artysty pt. „Dzieci – dzieciom” w składzie: Nikola Murzyńska, Agata Kwacz, Amelia Skrucha, Kacper Modelski, Julia Szczerbaniewicz – uczniowie SP 2 w Lwówku Śląskim.

Biała kartka formatu A3 była dla uczestników wyzwaniem do twórczych działań w rysunku oraz malarstwie. Młodzi plastycy bez wątpienia zaprezentowali swój talent, szeroką rozpiętość tematyczną, różnorodność pod względem kolorystycznym i kompozycyjnym oraz odwagę twórczą. Przekonacie się o tym Państwo podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się w dn. 8 grudnia b. r. w Hali Sportowej SP 2 podczas „Dwójkowego Kiermaszu Świątecznego”.

Dziękujemy nauczycielom, opiekunom uczniów z wymienionych szkół za wspieranie uczniów podczas konkursu jak i za popieranie naszej inicjatywy.

Dziękujemy również sponsorom za  ufundowanie cennych, różnorodnych nagród. Fundatorzy nagród:

•  Starosta Lwówecki Pan Marcin Fluder
  •  Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Róża Płucińska – Dąbrowska
  •  Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Pani Mariola Szczęsna
  •  Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim Pani Halina Klebanowicz
  •  Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim Pani Elżbieta Zienowicz
  •  Nadleśniczy Pani Alina Sudoł – Kornalewicz
  •  Przedsiębiorstwo ART PŁAKOWICE oraz prywatni sponsorzy

Jesteśmy przekonani, że pokonkursowa wystawa „II Międzyszkolnej Giełdy Plastycznych Talentów 2018”, która odbędzie się w dn. 8 grudnia b. r. w Hali Sportowej  SP 2 będzie dla zwiedzających potwierdzeniem słów: „Warto wspierać talent plastyczny naszych uczniów!”

ORGANIZATOR KONKURSU: SP NR 2 W LWÓWKU ŚLĄSKIM

MAŁGORZATA  ZUBEL  - organizator, plastyk – pomysłodawca konkursu

JOANNA PAWŁOWSKA –  współorganizator, autorka zdjęć oraz filmu z przebiegu konkursu