Udział w konkursie o Gangu Słodziaków z Leśnej Polany

Szkoła Podstawowa nr 2 wzięła udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka o Gangu Słodziaków z Leśnej Polany.

Konkurs miał na celu promowanie idei – rozbudzania miłości do czytania wśród najmłodszych. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
W ramach konkursu 29 września uczniowie klas I – III wspólnie świętowali Dzień Ogólnopolskiego Głośnego Czytania. W sympatycznej atmosferze zapoznawali się z książkami „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Relacją z tego wydarzenia szkoły dzieliły się z organizatorami konkursu.
Kolejnym konkursowym zadaniem dla najmłodszych uczniów było stworzenie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Klasy II miały stworzyć komiks - rysunki z elementami tekstu.
Prace plastyczne uczniów klasy II A zostały docenione przez Jury konkursu. 18-stu małych artystów zostało wyróżnionych za stworzenie ciekawych historyjek o przygodach mieszkańców leśnej polany. Pomysłów było wiele – zabawa w chowanego, odwiedziny kosmity, przygotowania do wyścigu, zasady dobrego zachowania, górskie wspinaczki, budowanie tamy czy szkolne zmartwienia.

Jako jedni z 500 wyróżnionych klas na ponad 4000 uczestniczących, uczniowie klasy II A otrzymali w nagrodę poduszki Słodziaka Rysia!

Gratulujemy!
Więcej informacji o wynikach konkursu oraz zdjęciach prac – na stronie www.gangslodziakow.pl/szkolneprzygody