Gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce regionalnej pod hasłem „Moja okolica zimą”

8 marca  2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym o tematyce regionalnej  pod hasłemMoja okolica zimą”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śl. Była to już XII edycja tego konkursu.

Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci z klas I-III szkół podstawowych naszej gminy, którzy w sposób twórczy za pomocą dowolnej, płaskiej techniki plastycznej wypowiedziały się zgodnie z tematem konkursu.

Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wyróżników naszego regionu, miał ukazać zimowe piękno i niepowtarzalność malowniczych zakątków oraz urok zabytkowych budowli naszego miasta i okolicznych miejscowości.

Zadanie zrealizowane zostało w ramach propagowania edukacji regionalnej wśród najmłodszej społeczności uczniowskiej.

Dnia 04.03.2019 r.o godz. 15.00 zebrała się niezależna komisja konkursowa w składzie: pani Jolanta Żywucka, pani Magdalena Dąbrowska, pani Monika Bilska, pani Renata Matkowska i pani Michalina Horbanowicz.

Na konkurs wpłynęło 66 prac. Spośród tych prac, komisja wybrała najładniejsze i przyznała:

KLASY PIERWSZE

3. EMILIA CZUJKO kl.III Szkoła Podstawowa we Włodzicach

4. OLIWIA DOBROWOLSKA kl.III Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych

5. OLIWIA KISEL kl.III Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w auli Szkoły Podstawowej nr 2  podczas uroczystego wręczania nagród. Na uroczystej gali obecny był pan Mieczysław Grabowicz  wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy i Miasta Lwówek Śląski, członkowie komisji konkursowej: pani Jolanta Żywucka i pani Renata Matkowska   oraz pan Krzysztof Marecki zastępca dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Uroczystość  uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły.

Organizacja konkursu to przykład oddolnej inicjatywy nauczycieli: J. Chudzik,  J. Kaszuby, M. Kulanicy, L. Mikłaszewskiej, M. Markulak,  wyrażających troskę o edukację regionalną i artystyczną najmłodszych uczniów.

Wspaniałe nagrody ufundowali: pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani Halina Klebanowicz dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rada Miejska Gminy i Miasta Lwówek Śląski wraz z przewodniczącym panem Dawidem Kobiałką, państwo Grażyna i  Edward Rzeźwiccy,  pani Anna Kosicka dyrektor  ART Płakowice w Lwówku Śląskim oraz anonimowy sponsor.

Dzięki hojności darczyńców nagrody otrzymali nie tylko laureaci konkursu, ale wszystkie dzieci biorące udział w konkursie tj. 66 uczniów, aby docenić  trud i zaangażowanie każdego dziecka i sprawić im radość.

Wszystkim fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu