LEKKOATLETYCZNY CZWÓRBÓJ PRZYJAŹNI IGRZYSK DZIECI

Dnia 8 maja 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni dla dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI Szkół Podstawowych).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku. Współorganizatorem SP 1 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 70 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu oraz bieg 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 22 maja 2019 roku  we Wrocławiu. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

DZIEWCZĘTA

I miejsce              Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                       1077 pkt.              op. Magdalena Pawłowicz

II miejsce               Szkoła Podstawowa nr 1 Gryfów Śląski                            818 pkt.                 op. Karolina Harmacińska

III miejsce              Szkoła Podstawowa Wleń                                                 801 pkt.                 op. Marta Świerczyńska-Janur

IV miejsce             Szkoła Podstawowa Masters Academy L-K Śl.                 627 pkt.                 op. Anna Jonak

V miejsce              Szkoła Podstawowa Pławna                                              520 pkt.                 op. Jolanta Śliwińska

VI miejsce             Szkoła Podstawowa Płóczki  Górne                                  374 pkt.                 op. Zdzisław Zamara

CHŁOPCY

I miejsce               Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek  Śląski                      1168 pkt.               op. Grzegorz Połaczewski

II miejsce               Szkoła Podstawowa Wleń                                                  809 pkt.                 op. Janusz Janur

III miejsce              Szkoła Podstawowa Mirsk                                                  692 pkt.                 op. Jarosław Wichowski

IV miejsce             Szkoła Podstawowa Pławna                                               627 pkt.                 op. Jolanta Śliwińska

V miejsce              Szkoła Podstawowa Płóczki Górne                                     390 pkt.                 op. Zdzisław Zamara

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY

DZIEWCZĘTA:

Gogola Wiktoria                  (SP 2 Lwówek Śląski)                         273 pkt.

Gogola Weronika                (SP 2 Lwówek Śląski)                         256 pkt.

Ferensowicz Maja               (SP 1 Gryfów Śląski)                           251 pkt.

CHŁOPCY:

Polarczyk Bartosz                (SP 2 Lwówek Śląski)                         270 pkt.

Herba Norbert                      (SP 2 Lwówek Śląski)                        263 pkt.

Suski Dominik                      (SP 2 Lwówek Śląski)                         237 pkt.

SKŁAD ZWYCIĘZCÓW:

DZIEWCZĘTA: Zimmer Lena, Tarko Wiktoria, Gogola Wiktoria, Gogola Weronika, Kopeć Eliza,  Rosołek Weronika, Sikora Wiktoria, Staszkowian Oliwia.

CHŁOPCY: Polarczyk Bartosz, Suski Dominik, Herba Norbert, Karp Dominik, Zabłocki Ignacy, Kufel Dominik, Samoraj Jakub, Burdukiewicz Hubert.

op. Grzegorz Połaczewski