Wycieczka klas IIIA, IVC, IVB i VIA do Kopalni Złota "ZŁOTY STOK"

7 maja 2019 r. uczniowie klas IIIA, IVC, IVB i VIA wraz z opiekunami p. Lillą Mikłaszewską, p. Bogusławą Piechurską, p. Beatą Hołyszewską i p. Aleksandrem Hołogą udali się na wycieczkę do Kopalni Złota "Złoty Stok".

W programie wycieczki było: zwiedzanie Kopalni Złota, obejrzenie wystawy minerałów, zwiedzanie Muzeum Górnictwa, zwiedzanie Średniowiecznej  Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowej.  Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki okazało się płukanie złota. Mimo,że woda w potoku nie była zbyt ciepła, wszyscy chętnie poszukiwali cennego kruszca.

Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał "Certifikat zdobywcy Kopalni Złota w Złotym Stoku". Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

B. Hołyszewska