Ostatnie pożegnanie…

Waldemar Urbaniak - wieloletni Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze. Odszedł od nas 15 października 2019 r. Wspaniały, dobry i życzliwy człowiek, obdarzony niezwykłym, a przy tym ciepłym poczuciem humoru, stoickim spokojem i kulturą osobistą.

Swoje życie zawodowe poświęcił pracy na rzecz rozwoju dolnośląskiej oświaty, poczynając od roli nauczyciela, wychowawcy i dyrektora w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu, następnie wizytatora, z kolei został mentorem wielu dyrektorów szkół oraz wizytatorów. Był nierozerwalnie związany ze środowiskiem lubańskim i jeleniogórskim.

W ostatniej drodze w dniu 22 października 2019 r. w Lubaniu uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim  - Krzysztof Bieliński oraz Pani Justyna Wrzesińska – Inspektor ds. Oświaty we Lwówku Śląskim.

Nauczyciel: Małgorzata Kłosowska