Nasi uczniowie na turnieju piłki nożnej w Heidenau

Heidenau, miasto w Niemczech jest miastem partnerskim Lwówka Śląskiego a od marca 2019 również partnerem współpracującym ze Szkołą  Podstawową nr 2.

Nad przebiegiem współpracy między szkołami czuwają panie Ilonka Bienert z Heidenau oraz Joanna Pawłowska z Lwówka Śląskiego, nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego w SP 2.

12 grudnia 2019 odbył się po raz kolejny w szkole podstawowej im Astrid-Lindgren w Heidenau, której dyrektorem jest Pani Dorn „Pfefferkuchenturnier”, czyli turniej piłki nożnej klas 1-4 o największego piernika.

W tym roku do udziału w turniej zaproszeni zostali uczniowie SP 2. 7 zawodników z 2 klasy SP2 wraz z panią Joanną Pawłowską pojechało na turniej. Tym większa była radość, gdy wszystkie rozegrane mecze wygrała drużyna  z Polski, ze Lwówka Śląskiego pokonując mecz  po meczu drużyny niemieckie.

Uczniowie zdobyli 1 miejsce, a dwóch graczy Hubert Choniawko oraz Wiktor Baszak dodatkowo medal – mistrza  strzelców największej ilości bramek.

Otrzymaliśmy też  zaproszenie na turniej w przyszłym roku. Liczymy, że pojedzie więcej drużyn. Dziękujemy Dyrektorom SP 2, nauczycielom, rodzicom oraz  wszystkim kolegom i koleżankom za trzymanie kciuków.

tekst: Joanna Pawłowska