Konkurs Matematyczne Preteksty

50 uczniów z klas  I –VI zostało zarejestrowanych przez rodziców w konkursie Matematyczne Preteksty, jednak część zostało zdyskwalifikowanych z powodu zaznaczenia niewłaściwej kategorii* .

W czwartek 10 marca 2016 r. odbył się  II etap konkursu, na który zakwalifikowali się:

• Miłosz Jarmułowicz 1b
  • Jakub Wojaczyński 1b
  • Szymon Kołodyński 1c
  • Łukasz Żurek 1c
  • Mateusz Gruszka 1c
  • Maria Skrzydłowska 2a
  • Jakub Barcewicz 2f
  • Wiktoria Żwirska 2f
  • Antoni Delinowski 3a
  • Mateusz Suski 3a
  • Wojciech Kłosowski 5b
  • Hanna Sysak 6c

W czasie konkursu najmłodszymi uczestnikami z klas pierwszych opiekowała się p. Marzena Markulak.

Udział w II etapie ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego, to niezwykłe wyróżnienie dla naszych zdolnych matematyków. Wszyscy dostali soczek i batona, aby mieli siły zmierzyć się z zestawem zadań wymagających czytania tekstu ze zrozumieniem i logicznego myślenia.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którym zabrakło zaledwie 1 lub 2 punków do zakwalifikowania:

• Martyna Zabawa 1c
  • Emilia Nerko 1a
  • Maria Borkowska 2e
  • Błażej Łoza 4d
  • Dominik Suski 4d
  • Małgorzata Kamińska 6b

(*Konkurs rozgrywany był w 13 kategoriach: przedszkole lub klasa 0 szkoły podstawowej - kategoria SP0, klasa 1 szkoły podstawowej - kategoria SP1, klasa 2 szkoły podstawowej - kategoria SP2, klasa 3 szkoły podstawowej - kategoria SP3, klasa 4 szkoły podstawowej - kategoria SP4,
klasa 5 szkoły podstawowej - kategoria SP5, klasa 6 szkoły podstawowej - kategoria SP6)

Regulamin: http://www.matejuk.pl/mp/kmp_reg.htm#wstep