WIELKI SUKCES DZIECI Z SP 2 W LWÓWKU ŚLĄSKIM W FINAŁACH DOLNOŚLĄSKICH SZS

Dnia 19 października 2017 roku w Olszynie odbył się Finał Dolnośląski  Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002 i młodsi) oraz Licealiada Młodzieży (rocznik 1998 i młodsi) w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Podczas zawodów odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018 w Województwie Dolnośląskim w czasie której nagrodzono osiem najlepszych szkół we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2016/2017.

Organizatorami zawodów byli Szkolny Związek Sportowy DOLNY ŚLĄSK, Urząd Miejski w Olszynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie SL GKS Olsza Olszyna. W Finale brały udział reprezentacje szkół składające się z 10 dziewcząt (10x800m) lub chłopców (10x1000m) – mistrzowie poszczególnych powiatów. W kategorii Szkół Podstawowych wśród dziewcząt zgłosiło się 21 drużyn, a wśród chłopców 19 drużyn. Ostatecznie dziewczęta w składzie Gogola Wiktoria, Gogola Weronika, Jaskuła Emilia, Kopeć Eliza, Paplicka Magda, Różnicka Emilia, Skorzeńc Maria, Tarko Wiktoria, Zimmer Lena, Zmarzła Nikola, opiekun Magdalena Pawłowicz zajęły XIII miejsce na Dolnym Śląsku. Natomiast chłopcy w składzie Borowski Kacper, Cieśla Marcin, Gałka Kacper, Kaczmarczyk Marcel, Karp Dominik, Kyzioł Igor, Michalak Jakub, Nestorowicz Igor, Polarczyk Bartosz, Skrobuk Wiktor, Ryba Mikołaj, opiekun Grzegorz Połaczewski zajęli II miejsce na Dolnym Śląsku. Gratulacje dla uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim.

Opracował

Grzegorz Połaczewski