Morsy ze Szkoły Podstawowej nr 2 otworzyły sezon !!!

W niedzielę 8 października o godz.11.00 odbyło się pierwsze grupowe morsowanie dla uczniów i rodziców naszej szkoły. Z niecodzienną propozycją hartowania organizmu w ten sposób wyszedł do uczniów i rodziców pan Mariusz Proszko, który w Rakowicach nieopodal restauracji Czerwony Rak umówił się ze swoimi uczniami na pierwsze wspólne zanurzenie w zimnej wodzie.

Radami i wskazówkami technicznymi dzielił się z ochotnikami zimnej kąpieli doświadczony „mors” pan Marek Zatylny.
Do uczniów i pana Marka dołączył w wodzie pan Tadeusz Palbow, woźny naszej szkoły. Wśród widzów byli rodzice, uczniowie, którzy ze względu na przeziębienie nie mogli dziś się morsować.Wszyscy dzisiejsi ochotnicy przed morsowaniem wykonali wspólną rozgrzewkę, aby podnieść temperaturę ciała, następnie przyszła chwila próby – główny punkt programu - czas na zanurzenie w zimnej wodzie. Trzeba było to zrobić spokojnie, aby dać czas organizmowi na przyzwyczajenie się do niskiej temperatury. Pisku i krzyku było co niemiara, ale śmiechu i dobrej zabawy również. Kąpiel morsowa nie może trwać długo, więc po niedługim czasie nasi sportowcy byli już na brzegu aby szybko się wytrzeć i przebrać. Na wszystkich czekało już wcześniej przygotowane przez pana Mariana Pisarskiego ognisko i kije na których wspólnie upiekliśmy przyniesione wcześniej kiełbaski.
Było fantastycznie. Zobaczcie sami!  Następne morsowanie odbędzie się 22 października 2017 roku o godz. 13.00 w tym samym miejscu. Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Mariusza Proszko i p. Magdaleny Pawłowicz.