Puchar Wagarowicza - marsze na orientację

W sobotę 21 kwietnia br.  15-osobowa reprezentacja turystów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim, wraz ze swoimi opiekunami p. Krzysztofem Mareckim i p. Mirosławem Kobiałką, wzięła udział w XXI Marszach na Orientację „Puchar Wagarowicza”.

Impreza, będąca III Rundą Pucharu Dolnego Śląska w MnO odbyła się na Górze Szybowcowej koło Jeleniej Góry. W jej trakcie dokonano też podsumowania PUCHARU DOLNEGO ŚLĄSKA W MARSZACH NA ORIENTACJĘ ZA ROK 2017.

Naszymi dużymi sukcesami było zajęcie VI miejsca w drużynowej klasyfikacji generalnej i II miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategorii TJ za 2017 rok

W 2017 roku naszą szkołę reprezentowało ponad 30 turystów we wszystkich kategoriach TS, TJ, TM, TD – uczniowie i rodzice

Niestety na PUCHARZE WAGAROWICZA rodzice nie startowali ale za to uczniowie spisali się bardzo dobrze – nasze najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach to TJ - II m. TM – 21, TD – 11. /w drużynach TM i TD większość to byli debiutanci/

W zawodach wzięło udział ogółem162 zawodników, każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkową plakietkę oraz posiłki ( słodką bułkę – po I etapie i gorącą kiełbaskę z grilla na mecie).

Z naszej szkoły w zawodach udział wzięli: Wiktoria i Julia Szczerbaniewicz, Nikola Zmarzła, Monika Przybyła, Oliwia Rapir, Amelia Skrucha, Wiktoria Sikora, Joanna Jonak,  Agata Cymon, Jakub Przybyło, Miłosz Rybiałek, Hubert Burdukiewicz, Michał Zabawa, Alan Cymon i Kacper Szatan /oraz reprezentujące naszą szkołę juniorki- Laura Mól i Anna Gniado/.

Aktualnie w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Dolnego Śląska, po III rundach,  nasz uczeń Alan Cymon /kl. Ve/ zajmuje bardzo wysokie II miejsce, a juniorki trzecie miejsce w województwie. Cała trójka na zdjęciu