ZAWODY KLASY I-IV (TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY) IGRZYSK DZIECI

Dnia 29 maja 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Zawodach Klasy I-IV (Trójbój Lekkoatletyczny) Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI Szkół Podstawowych).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku. Współorganizatorem SP 1 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 220 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w trzech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu. Każda drużyna składała się z pięciu zawodniczek oraz pięciu zawodników. Rywalizacja przewidziana była osobno dla klas pierwszych, drugich, trzecich oraz czwartych szkół podstawowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się w czerwcu br. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

KLASY PIERWSZE (rocznik 2011 i młodsi)

I miejsce             Szkoła Podstawowa we Wleniu

II miejsce            Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski

III miejsce           Szkoła Podstawowa Pławna

Skład zwycięzców:

SP Wleń: Słabicka Zuzanna, Paszek Amelia, Bałbatun Natasza, Soroczuk Sylwia, Borkowska Wiktoria, Libowiecki Antoni, Szulist Aleksander, Mrosik Hubert, Michalczuk Mateusz, Ostasz Grzegorz.

KLASY DRUGIE (rocznik 2010 i młodsi)

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek  Śląski

II miejsce            Szkoła Podstawowa Wleń

III miejsce           Szkoła Podstawowa Płóczki Górne

Skład zwycięzców:

SP 2 Lwówek Śląski: Zabłocka Weronika, Galek Lena, Murzyńska Nikola, Horanin Aleksandra, Kwacz Agata, Złotek Aleksander, Podgórski-Kędzia Wiktor, Puchalski Marcel, Kopyto Oliwer, Kostrubiec Adam

KLSAY TRZECIE (rocznik 2009 i młodsi)

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski

II miejsce            Szkoła Podstawowa Pławna

III miejsce           Szkoła Podstawowa Płóczki Górne

Skład zwycięzców:

SP 2 Lwówek Śląski: Borowski Wojciech, Kopiec Adrian, Kukliński Szymon, Kumoś Filip, Malinowski Oskar, Górska Natalia, Grodzka Anna, Michalska Martyna, Thiel Nadia, Płaczaszak Roksana.

KLASY CZWARTE (rocznik 2008 i młodsi)

I miejsce             Szkoła Podstawowa Mirsk

II miejsce            Szkoła Podstawowa nr  2 Lwówek  Śląski

III miejsce           Szkoła Podstawowa nr  1 Gryfów Śląski

IV miejsce          Szkoła Podstawowa Wleń

V miejsce            Szkoła Podstawowa nr  1 Lwówek Śląski

VI miejsce          Szkoła Podstawowa Pławna

VII miejsce         Szkoła Podstawowa nr 3  Lwówek Śląski filia Zbylutów

VIII miejsce        Szkołą Podstawowa Płóczki Górne

IX miejsce           Szkoła Podstawowa Master’s Academy Lwówek Śląski

Skład zwycięzców:

SP Mirsk: Szabla Justyna, Nykiel Angelika, Jędruch Ewa, Wołoszyn Maja, Fill Jagoda, Szwałko Jakub, Kołodziej Krystian, Balukiewicz Jan, Batogowski Mateusz, Komisarczyk Mikołaj.

G. Połaczewski