Osiągnięcia z plastyki

Corocznie uczniowie z naszej szkoły aktywnie uczestniczą w różnorodnych konkursach przedmiotowych organizowanych na poszczególnych szczeblach.

Ostatnie osiągnięcia z plastyki to II m. Hanny Kowalskiej- uczennicy z kl. Va w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno- Literackim „ List do Franciszka”. Konkurs zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie. Kolejnym sukcesem jest zdobycie II m. przez Natalię Matejewicz- uczennicę z kl. VIa, oraz III m. przez Hannę Sysak z kl. Vc w Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Zawód z Przyszłością Powiatu Lwóweckiego”, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim”.

Dużym powodzeniem cieszą się również szkolne konkursy fotograficzne: jesienny- „ Słońcem malowane”, oraz zimowy-„ Białe, szare, czarne”. Fotografia jest obecnie bardzo popularną dziedziną/ również wśród dzieci/, niezbędną do dokumentowania aktualnych zdarzeń. W tych konkursach chodzi głównie o zarejestrowanie wrażeń artystycznych w plenerze, posługując się takimi środkami plastycznymi, jak: kompozycja, perspektywa, barwa, światłocień.

Rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca, podsumowując mijający czas pragniemy przedstawić piękne, niepowtarzalne pejzaże uwiecznione w fotografiach.

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

„SŁOŃCEM MALOWANE”