Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Świąteczny czas… Dwójkowy Kiermasz Świąteczny

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w tegorocznym Dwójkowym Kiermaszu Świątecznym 10 grudnia 2016 r.

Kiermasz świąteczny organizowany w naszej szkole po raz drugi stał się już lokalną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu, przy muzyce. Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców miasta i okolicy – i nie tylko. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez dyrektora szkoły Krzysztofa Bielińskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani Ewa Róża Płucińska-Dąbrowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim, pani  Justyna Wrzesińska doradca ds. oświaty Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani Elżbieta Zienowicz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim.


Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami można było nabyć i pokosztować  kuchenne, świąteczne specjały: barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybkami oraz ruskie, krokiety, a także kawę lub herbatę oraz słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji.


Na stoiskach mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem oraz oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe  poszczególnych klas. Można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z klas 0 – VI. Dzieci wykonywały ozdoby i efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu przepiękne aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki, witraże i łańcuchy. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki.  Pomocą służyli również rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały, które zostały wykorzystane podczas przygotowywania ozdób itp. wstążki, koraliki, kawałki drewna, brokaty itp. W czasie  kiermaszu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności rękodzielnicze na specjalnie przygotowanych stanowiskach przygotowując ozdoby świąteczne  pod okiem nauczycieli.

 

Stowarzyszenie Nasz Dworek na specjalnie przygotowanym stanowisku prowadziło odrębną sprzedaż wyrobów cukierniczych i ozdób świątecznych oraz loterię fantową. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Amelki Samborskiej.


Był to dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy, pastorałki  w wykonaniu dzieci – a szkoła szczyci się tym, że jest tu wielu utalentowanych wokalnie uczniów przygotowanych przez wychowawców klas. Na scenie, gościnnie wystąpiła grupa tańca nowoczesnego z Lwóweckiego Ośrodka Kultury w Lwówku Śląskim pod opieką pani Joanny Jobdy – Olechowskiej.

W czasie  uroczystości p. dyrektor Krzysztof Bieliński i zaproszeni goście wręczali nagrody i dyplomy zwycięzcom III Powiatowego Konkursu Twórczości Plastycznej uczniów klas I-VI „Drzewko Świąteczne” przygotowanego przez p. Małgorzatę Zubel.


Sobotnie przedpołudnie było zatem prawdziwą ucztą dla ucha i ciała. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości – przyjaciół naszej szkoły.

 

Tekst: Małgorzata Kłosowska

GaleriaPrzejdź do góry