CYBERPRZEMOCY ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PANIĄ PEDAGOG

Dnia 12 stycznia 2017 roku w klasie I a i II c zajęcia warsztatowe na temat cyberprzemocy prowadziła pani pedagog Karolina Kalus- Mazurek.

Cyberprzemoc to różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób.

W Internecie agresja taka bywa bardzo dotkliwa. Informacje opublikowane w sieci bardzo trudno z niej usunąć, i bywa, że będą nam towarzyszyły już przez całe życie. Banalna kłótnia z przyjacielem może więc zostać w sieci na zawsze, dostępna dla każdego.

Efektem cyberprzemocy może być poczucie prześladowania lub ośmieszenia, życie w strachu, upokorzenie. Konsekwencje mogą być groźne: zamknięcie się w sobie, depresja.

Celem zajęć było dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat zjawiska cyberprzemocy, promowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Małe zdjęcie - duży problem”.

Zajęcia uświadomiły uczniom, na czym polega ten problem i jakie może mieć konsekwencje zarówno dla ofiary, jak i sprawcy.

Dziękujemy pani pedagog za pouczającą lekcję.

M.Markulak