Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

JAK BYĆ DOBRYM PRZYJACIELEM- ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PANIĄ PSYCHOLOG

19  stycznia 2017 roku w klasie II c zajęcia warsztatowe na temat przyjaźni prowadziła pani psycholog Izabela Stopińska. Każdy opowiadał o swoim przyjacielu. Wykonaliśmy dla nich piękne serduszka w podziękowaniu za to, że są zawsze przy nas.

    Przyjaźń to jedno z najcenniejszych doświadczeń w życiu. Nawet po wielu latach pamiętamy przyjaciół z dzieciństwa, ze szkoły, z okresu studiów. Czas spędzony z nimi może być najszczęśliwszymi chwilami i często jest źródłem wielu wspomnień, które przywołuje się na starość. Prawdziwi przyjaciele to dar od losu, który można jednak utracić. Aby utrzymać przyjaźń, trzeba ciężko pracować, przede wszystkim nad sobą. Nie ma bowiem wątpliwości, że ktoś, kto chce mieć wielu przyjaciół, sam musi być dobrym przyjacielem.

      Dobry przyjaciel to taki, który akceptuje cię takim, jakim jesteś, dlatego też zawsze staraj się być sobą.

Osoby, które pragną jak najdłużej utrzymać zawarte przyjaźnie, muszą nauczyć się sztuki słuchania innych. To właśnie od tego jest przyjaciel, aby móc mu się wygadać i wyżalić, gdy czuje się taką potrzebę. Ważne przy tym, aby przyjaciel okazywał zainteresowanie problemami drugiej osoby.


      Przyjaźń - to coś, o co warto walczyć. Człowiek musi odrzucić wrodzony egoizm i otworzyć się na drugiego człowieka, takiego jakim jest, ze wszystkimi jego zaletami i wadami. W rzeczywistości przyjaźń to sztuka tolerancji.

 

M.Markulak

 

GaleriaPrzejdź do góry