ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PANIĄ PSYCHOLOG ,,JAK SOBIE PORADZIĆ Z PRZEMOCĄ I AGRESJĄ’’

W klasie II c zajęcia warsztatowe na temat agresji prowadziła pani psycholog  Izabela Stopińska.

Największym problemem w dzisiejszych polskich szkołach jest agresja. Coraz więcej uczniów będąc w szkole, zapomina, że w niej jest. Nieleczona, ignorowana agresja może narobić wiele złego. Człowiek pod wpływem agresji nie panuje nad sobą, jest zdolny do wszystkiego. Tacy ludzie powinni jak najszybciej porozmawiać z rodzicami, z psychologiem. Nierozsądne jest to, że niektórzy ignorują swoje dziwne zachowanie. Mają nadzieję, że agresja sama im minie, że już nie wróci. Mylą się. Agresja będzie się jeszcze bardziej nasilać. Przed nauczycielami stoi wyzwanie, którego celem jest przeciwdziałanie agresji, eliminowanie zachowań niepożądanych uczniów oraz kształtowanie właściwych postaw. Częstotliwość i konsekwencja reakcji dorosłych, jak pokazuje praktyka, wpływa na zmniejszenie ilości podejmowanych przez uczniów działań niewłaściwych w szkole, uczy odpowiedzialności i podnosi standardy ich zachowań. Zawsze należy zatrzymać agresję, podejść i powiedzieć jej „stop”.

Pani psycholog uczyła dzieci jak należy radzić sobie ze swoimi emocjami,złością. Dziękujemy za pouczającą lekcję.

Marzena Markulak