Pasjonujące warsztaty z EDUzą pt. „Skup się!”

W marcu dzieci z oddziału 0 a, klasa I b i klasa III a uczestniczyły w zajęciach dotyczących stanów skupienia materii -  czym się charakteryzują, jakie mają cechy wspólne... no i dlaczego jedne mogą przechodzić w inne.

Lekcje miały charakter warsztatowy. Uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty dochodząc do bardzo mądrych wniosków.

Wszystko oparte na doświadczeniach... więc wiedza powoli lecz konsekwentnie zostawała w małych główkach... i miejmy nadzieję, że pozostanie tam długi czas. Na koniec dzieci wykonały coś, co łączy ciało stałe i ciecz w jednym, czyli popularne slime.

Warsztaty "Skup się!" spowodowały wystąpienie uśmiechów na małych buźkach. Energia, pozytywne emocje, szaleństwo i nauka!

Dziękujemy firmie EDUza i panu Wojtkowi za ciekawe i pasjonujące doświadczenia.

J. Chudzik