Sukcesy naszych uczniów w „Wielkiej Lidze Czytelników”

„Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach: I-IV i V-VIII. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów naszej szkoły oraz promocja czytelnictwa.

Konkurs przebiegał w czterech etapach:

I – etap szkolno- biblioteczny: indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych i test kwalifikacyjny

II – etap powiatowy: pisanie testu drużynowego

III – półfinał wojewódzki: pisanie testu drużynowego

IV – finał ogólnopolski

Pierwszy etap trwał od 6 listopada 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku. Celem tego etapu było wyłonienie po trzech uczestników w obu kategoriach wiekowych.Z podanej literatury 20 książek uczestnicy wybierali po 6 książek, które należało przeczytać. Uczestnicy zdobywali sprawności poprzez czytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązywali przygotowane do nich testy. Wskazana była też wspólna praca dzieci z rodzicami przy rozwiązywaniu testów (szczególnie z młodszymi uczestnikami).

Do etapu szkolno-bibliotecznego przystąpiło 40 uczniów.

Z klas I-IV: Maciej Zieliński kl. I A, Kacper Wieczorek kl. I B, Alan Thiel kl. II A, Adrian Kurciak kl. II A, Wojciech Bunikowski kl. II A, Nadia Kamoda kl. II A, Martyna Gryczon kl. II A, Lena Galek kl. II A, Aleksander Złotek kl. II A, Weronika Zabłocka kl. II A, Bianka Lupa kl. II A, Aleksandra Mytych kl. II A, Nikola Murzyńska kl. II B, Aleksandra Suduł kl. II B, Wiktoria Wierzbicka kl. II B, Alex Proski kl. II B, Adam Kostrubiec kl. II C, Amanda Reich kl. II C, Maja Kowal kl. II C, Maja Ryba kl. II C, Wiktor Leszkiewicz kl. II C, Oliwier Kopyto kl. II C, Dominika Szawłowska kl. III A, Nadia Thiel kl. III A, Natalia Górska kl. III A, Seweryn Skulski kl. III A, Miłosz Jarmowłowicz kl. IV B, Jacek Górski kl. IV B.

Z klas V-VIII: Kacper Wójtowicz kl.VI B, Klara Maszerowska kl. VI D, Katarzyna Zmarzła kl. VII A, Krzysztof John kl. VII A, Lena Zimmer kl. VI D, Elżbieta Stempin kl. VII A, Marcel Mendochakl.VIII A, Emilia Jaskuła kl. VII A, Agata Pawlik kl. V A, Anna Sawicka kl. VIII B, Natalia Korwelkl.VII A, Patrycja Karpowicz kl. VIII B.

Uczniowie, którzy z testu kwalifikacyjnego zdobyli najwięcej punktów w kategorii klas I- IV to:

Maciej Zieliński kl. I A, Alex Proski kl. II B i Miłosz Jarmołowicz kl. IV B.

W klategorii klas V- VIII: Anna Sawicka kl. VIII B, Patrycja Karpowicz kl. VIII B i Marcel Mendochakl VIII A.

II etap powiatowy odbył się 28 lutego 2019 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lwówku Śląskim. Brały w nim udział dwie trzyosobowe drużyny z naszej szkoły w obu kategoriach, które wygrały ten etap i zakwalifikowały się do kolejnego etapu- półfinału. Półfinał wojewódzki został rozegrany we Wrocławiu, w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej 28 marca 2019 roku. Do kolejnego, ostatniego etapu ogólnopolskiego przeszła drużyna uczniów z klas młodszych. W finale nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, zabrakło nam niewielkiej ilości punktów do wygranej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc swoim dzieciom.

Naszym wspaniałym drużynom gratulujemy sukcesu!

Koordynatorzy konkursu:

Bogusława Piechurska i Aleksandra Wrzesińska