Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim i życzymy udanych wakacji.

Kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego trwa do 19 września.

22 września nastąpi porządkowanie szkoły przez klasowe komitety wyborcze.

Wybory do SU odbędą się 23 września 2014 r.

Lp. KANDYDAT 1 KANDYDAT 2 klasa
1. Karolina Majdan Zuzanna Kosakowska 4a
2. Oliwia Zabłocka Wojciech Kłosowski 4b
3. Inga Ryba Filip Romanek 4c
4. Aleksander Jarosz Bartosz Łastowski 4d
5. Daria Mścisz Kinga Półćwiartek 5a
6. Aniela Błaszczyk Anna Łebek 5b
7. Kaja Czachara Iga Sikora 5c
8. Eryk Kopeć Michał Nakielski 5d
9. Agata Wrzesińska Julita Siwak 6a
10. Gabriela Mius Dawid Suduł 6b
11. Gabriela Grądzka Ewa Sienkiewicz 6c
12. Natalia Sady brak  6d
13. Karolina Kominek Sara Taniukiewicz 6e

Informacjach o kasztanach i żołędziach

Prosimy o trzymanie kasztanów i żołędzi w klasach do 23 września, ponieważ Samorząd Uczniowski będzie je zbierał i ważył po wyborach do SU (23 września).

Kasztany będą ważone i gromadzone w sali gimnastycznej w budynku "A".

Akcja trwa do końca października 2014 r. Cena  kasztanów to 50 groszy za 1 kg, a żołędzi 1 zł za 1 kg.

Rowerowa pętla

START obu tras: Lwówek Śląski rynek (przy fontannie za okrąglakiem)
META: Łupki (Schronisko Szkolno-Młodzieżowe)
Główna trasa (60km) – start o godzinie 10.00
Rodzinna trasa (20km) – start o godzinie 13.00
Przewidywane zakończenie w Łupkach około godziny 16.00.

WAŻNE INFORMACJE – obie trasy prowadzą asfaltem, szutrem, drogami leśnymi, wzniesieniami i zjazdami, przejazd będzie zabezpieczany przez dwóch ratowników medycznych i wóz techniczny, nawigacja będzie się odbywać na podstawie przygotowanego oznakowania – przebieg trasy nie będzie wcześniej podany, nie jedziemy na czas a dla przyjemności i zabawy.
Dla uczestników głównej trasy przewidujemy ciepły posiłek po drodze, a dla wszystkich również ciepły na zakończenie w Łupkach.
I POWIATOWY KONKURS ROWEROWY. Każdy uczestnik otrzyma specjalną kartę uczestnictwa, na której będzie miejsce na rozwiązanie zadań ukrytych na trasie. Na zakończenie nagrodzimy najlepszego uczestnika.

Zachęcamy do udziału zarówno kręcących na co dzień, jak i niedzielnych rowerzystów, z rodzinami i dziećmi.

ZAPISY chętnych osób najpóźniej do czwartku (18.09): Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego we Lwówku, Al. Wojska Polskiego 25A, Lwówek Śląski, II piętro, pok. 205, Tel. 75 782 36 53

Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

26 września 2014 r. na sali gimnastycznej w budynku "A" egzaminatorzy z klasy 6b pod kierunkiem pani Renaty Rosickiej będą na 4  przerwach (zaczynając po 1 lekcji)  sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia i rozdawać certyfikaty oraz słodkie upominki. Zapraszamy!

„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY”.

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony Akcja trwa do 14 listopada 2014r.

[Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.]

Szkoły które zbiorą większą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne. (Szczegóły na www.ekophone.pl).

Zapraszamy na VI Dolnośląski Festiwal Dary Lasu

27 września 2014 r.
FESTIWAL NA RYNKU W LWÓWKU ŚLĄSKIM

9:00 GRZYBOBRANIE
11:00 PREZENTACJA STOISK DOLNOŚLĄSKICH NADLEŚNICTW
13:00 OFICJALNE OTWARCIE
13:30 KONCERT SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH
14:15 GOTOWANIE BIGOSU LWÓWECKIEGO
15:15 KONKURS KULINARNY Z NAGRODAMI
15:30 TURNIEJ DRWALI – I nagroda 1000 zł!
16:00 KONKURS KULINARNY – ROZSTRZYGNIĘCIE
17:00 GOTOWANIE BIGOSU LWÓWECKIEGO
17:15 ROZSTRZYGNIĘCIE TURNIEJU DRWALI I POKAZ RZEŹB
18:00 DEGUSTACJA BIGOSU LWÓWECKIEGO