Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

ePUAP

/SP2-LwowekSl/SkrytkaESP

Wieści z turystycznych tras

Od początku września członkowie kół turystycznych z SP 2: Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego i Koła Turystyki Pieszej „Niutek” oraz inni chętni uczniowie klas IV-VI brali udział w kilku imprezach turystycznych.

13 września – Puszczańskie Ogólnopolskie Marsze na Orientację „Święto Grzybów 2008” ( VI Runda Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację). Wyniki naszych uczniów: Kasia Jarosz z Vb – 5. miejsce; Krzysztof Cetnarski z VId – 12. miejsce; Natalia Gorczyca i Anna Malawska z Vc – 13 miejsce (na 32 drużyny).

27 -28 września – XXXIV Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej. Na dwóch z dziewięciu tras uczestniczyły dwie nasze drużyny (16 uczniów). Zajęły na swoich szlakach III i VI miejsca.

11 października – XXX Rajd „Babie Lato”. Po okolicach Lwówka Śl. wędrowało łącznie 142 uczniów z 6 szkół naszego powiatu i Świeradowa Zdroju. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny – 30 uczniów z klas IV-VI. W najważniejszym konkursie – krajoznawczym – nasi reprezentanci zajęli 3 pierwsze miejsca: I m- Klaudia Jurek, II m – Wojciech Łopato, III m – Karolina Bak. Gratulujemy wiedzy!

4 października – I Legnickie Zawody na Orientację „Karolinka”. Zespół 2 osobowy – K. Jarosz i N. Gorczyca – zajął 14. miejsce.

18 października – XI Impreza na Orientację PTSM Zgorzelec (IX Runda Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację). Nasi zawodnicy uplasowali się w połowie stawki: 13. m – K. Jarosz i P. Ruta; 16. m – P. Lampart i K. Zadykowicz na 29 startujących drużyn.