NAUKOWE DZIAŁANIA

Dnia 19 kwietnia 2018 roku klasy II a i III c wybrały się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody w Dobkowie.

Dziecibrałyudział w zajęciach edukacyjnych dzięki, którym mogły w zabawnej formie poznać podstawowe zjawiska i pojęcia z fizyki, chemii i biologii.

Uczniowie zdobyli niezwykle cenną wiedzę o surowcach mineralnych i skalnych. Zobaczyli na własne oczy jak wygląda meteoryt, diament i agat, a także obejrzeli kolekcję skał i minerałów z naszego regionu. Dzieci brały również udział w zajęciach eksperymentalnych ,,MALI BADACZE  CZTERECH ŻYWIOŁÓW’’.

Uczestnicy za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń oraz tych przeprowadzonych przez edukatora poznają czym naprawdę jest ogień, woda, ziemia i powietrze oraz wspólnie odkrywają ich zadziwiające właściwości.

Był to aktywny wypoczynek połączony z nauką, który minął bardzo szybko.

Więcej zdjęć:

Marzena Markulak