• Odwiedziny: 3132012

Dzień Praw Człowieka

10 grudnia co roku obchodzonyjest Dzień Praw Człowiekaang. Human Rights Day .  Święto to  ustanowiono w drugą rocznicę podpisania  Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, czyli  w 1950 roku.

Deklaracja stała się dokumentem przełomowym, w którym ogłoszono niezbywalne prawa, które przysługują każdemu jako istocie ludzkiej – niezależnie od rasy, koloru skóry, religii, płci, języka, poglądów politycznych, pochodzenia narodowego lub społecznego, majątku, urodzenia czy innego statusu.

Z tej okazji w naszej szkole uczniowie wykonali plakaty obrazujące prawa człowieka, a także 9 grudnia 2021r. odbył się konkurs dla klas ósmych z wiedzy o prawach człowieka pt. „CZY ZNASZ SWOJE PRAWA?” W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas 8. Wszyscy wykazali się wiedzą w zakresie praw człowieka i dziecka, a najlepsi okazali się:

I msc. Lena Żemła kl. 8a

II msc. Agata Pawlik kl. 8a

Oliwia Giera kl. 8a

III msc. Maria Skrzydłowska kl. 8 b

Wyróżnienie: Weronika Burniak kl. 8 a

Kacper Szatan kl. 8c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Konkursprzeprowadzony został  przez p. Iwonę Modelską i p. Mirosława Kobiałkę.