PÓŁFINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW IGRZYSK DZIECI

Dnia 4 kwietnia 2024 roku w Hali Sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się Półfinał Strefy Jeleniogórskiej Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi).

Organizatorem zawodów był SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu oraz MOS w Jeleniej Górze. Najlepsze dwie drużyny wezmą udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 12 kwietnia 2024r.  w Jeleniej Górze. W turnieju prawo startu miały szkoły, które wygrały rozgrywki powiatowe tj. mistrzowie powiatu lwóweckiego, karkonoskiego, kamiennogórskiego oraz miasta Jelenia Góra.

Nasi uczniowie ostatecznie zajęli drugie miejsce awansując do ścisłego Finału Strefy Jeleniogórskiej. Brawo i gratulacje dla zawodników.

Skład naszej drużyny: Samuel Andrukiewicz, Wiktor Baszak, Marcin Cieślak, Dawid Fojna, Filip Grześków, Jerzy Latarowski, Dominik Matkowski, Stanisław Miroszek, Olaf Poniźniak, Kacper Przybyło, Dominik Schandurski, Kuba Sikora, Daniel Skrucha, Bartosz Sojka.

Opiekun drużyn:  Grzegorz Połaczewski

Przebieg  turnieju:

SP 2 Lwówek Śląski        –            SP 11 Jelenia Góra          6 – 17

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce             SP 11 Jelenia Góra

II miejsce           SP 2 Lwówek Śląski

W dniu zawodów z udziału w zawodach wycofała się  SP Łomnica (powiat karkonoski) oraz SP z powiatu kamiennogórskiego.

Opracował

Grzegorz Połaczewski