FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW IGRZYSK DZIECI

Dnia 12 kwietnia 2024 roku w Hali Sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi).

Organizatorem zawodów był SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu oraz MOS w Jeleniej Górze. Najlepsza drużyna wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się  25 kwietnia 2024r.  w Legnicy. W finale prawo startu miały szkoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w półfinałach tj. SP Węgliniec, SP 6 Jelenia Góra, SP 11 Jelenia Góra, SP 2 Lwówek Śląski.

Nasi uczniowie ostatecznie zajęli trzecie miejsce Finału Strefy Jeleniogórskiej. Brawo i gratulacje dla zawodników.

Skład naszej drużyny: Samuel Andrukiewicz, Wiktor Baszak, Marcin Cieślak, Filip Drużga, Dawid Fojna, Filip Grześków, Jerzy Latarowski, Dominik Matkowski, Stanisław Miroszek, Olaf Poniźniak, Kacper Przybyło, Dominik Schandurski, Kuba Sikora, Bartosz Sojka.

Opiekun drużyn:  Grzegorz Połaczewski

Przebieg  turnieju:

PÓŁFINAŁY:

SP 6 Jelenia Góra            –            SP 11 Jelenia Góra          3 : 15

SP 2 Lwówek Śląski        -             SP Węgliniec                    4 : 19

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

SP 2 Lwówek Śląski        -             SP 6 Jelenia Góra            8 : 6

FINAŁ:

SP 11 Jelenia Góra          -             SP Węgliniec                    11 : 13

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce             SP Węgliniec                    op. Roman Smętek