MISTRZOSTWA POWIATU LWÓWECKIEGO SZS W LEKKOATLETYCZNY CZWÓRBÓJ PRZYJAŹNI

Dnia 8 maja 2024 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni dla dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski oraz SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 70 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu oraz bieg 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 17 maja 2024 roku  w Oleśnicy. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

Składy naszych drużyn:

Dziewczęta: Amanda Jakubowska, Aniela Jaśkiewicz, Julia Maliszewska, Wiktoria Niedzielska, Michelle Strombahs.

Chłopcy: Wiktor Baszak, Dominik Matkowski, Dawid Fojna, Filip Grześków, Marcin Cieślak, Orfeusz Żebrak, Samuel Andrukiewicz.

Klasyfikacja drużynowa:

DZIEWCZĘTA

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski                             1138 pkt.            op. Janusz Palimąka

II miejsce           Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                             968 pkt.              op. Danuta Pogoda

III miejsce          Szkoła Podstawowa Wleń                                                    949 pkt.              op. Anna Kulikowska

IV miejsce          Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                             737 pkt.              op. Grzegorz Połaczewski

V miejsce           Szkoła Podstawowa Pławna                                                  669 pkt.              op. Jolanta Śliwińska

CHŁOPCY

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek  Śląski                            987 pkt.              op. Janusz Palimąka

II miejsce           Szkoła Podstawowa  Wleń                                                   890 pkt.              op. Anna Kulikowska

III miejsce          Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                             865 pkt.              op. Danuta Pogoda

IV miejsce          Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                             830 pkt.              op. Grzegorz Połaczewski

V miejsce           Szkoła Podstawowa Pławna                                                 356 pkt.              op. Jolanta Śliwińska

Najlepsze wyniki:

DZIEWCZĘTA:

I miejsce   Nadia Wziątek                          (SP Wleń)                         299 pkt.

II miejsce Hanna Szawłowska                  (SP 3 Lwówek Śląski)      276 pkt.

III miejsce Klaudia Ranecka                      (SP 1 Lwówek Śląski)      271 pkt.

CHŁOPCY:

I miejsce Adam Abdelmoneim                 (SP 1 Lwówek Śląski)      281 pkt.

II miejsce Szymon Szylar                         (SP 3 Lwówek Śląski)      219 pkt.

III miejsce Olaf Gałucha                           (SP 3 Lwówek Śląski)      214 pkt.

Op. Grzegorz Połaczewski