Orszak Trzech Króli w naszym mieście

Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka oraz manifestacja wiary chrześcijańskiej. Tegoroczne święto, które zostało zorganizowane w blisko 500 miastach w kraju, przebiegało pod hasłem "Pokój i Dobro".

W Polsce Orszak odbył się po raz dziewiąty, a w Lwówku Śląskim po raz czwarty.

Lwówecki Orszak Trzech Króli rozpoczął się na placu przed Kościołem Wniebowzięcia NMP ok. godz. 12.30. Następnie Orszak przeszedł ulicami miasta i dotarł z powrotem do kościoła, gdzie wszyscy wysłuchali konceru kolęd.     Uczestnicy otrzymali korony oraz śpiewniki z kolędami, które śpiewane były podczas marszu.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu prezentując na dwóch scenach fragmenty „Jasełek”. Sceny przygotowały panie katechetki Anna Urbańska i Beata Hołyszewska.

Beata Hołyszewska